Faaliyet Alanlarımız

Katalog

AREN OTOPARK  SİSTEMLERİ  hakkında daha detaylı bilgi için

Proje ve Çözümlerimiz için bizimle iletişime geçin

Park Aren Otopark Sistemleri

Otopark sistemi, bir park yerindeki park kapasitesini çoğaltan mekanik bir cihazdır. Park sistemleri genellikle, araçları bir depolama konumuna hareket ettiren elektrik motorları veya hidrolik pompalar tarafından çalıştırılır.

Otopark sistemleri geleneksel veya otomatik olabilir. Otomatik çok katlı otomatik otopark sistemleri, aynı kapasiteye sahip geleneksel bir tesise göre daha az bina hacmi ve daha az zemin alanı gerektirdiğinden, park yeri başına daha ucuzdur. Uzun vadede, otomatik otopark sistemlerinin geleneksel otoparklardan daha uygun maliyetli olması muhtemeldir. Otopark sistemleri egzoz gazını azaltır – arabaların caddede park yeri aramak için etrafta dolaşması gerekmez.

Otomatik otopark sistemleri, mekanik paket işleme ve belge alma için kullanılana benzer bir teknoloji kullanır. Sürücü, aracı bir giriş alanında bırakır ve teknoloji, aracı belirlenmiş bir alana park eder. Hidrolik veya mekanik araba kaldırıcılar, uygun depolama için aracı başka bir seviyeye yükseltir. Araç, tekrar ihtiyaç duyulana kadar boş bir park yerine dikey (yukarı veya aşağı) ve yatay (sol ve sağ) olarak taşınabilir. Araca ihtiyaç duyulduğunda, süreç tersine çevrilir ve araç asansörleri aracı, sürücünün bıraktığı aynı alana geri taşır. Bazı durumlarda, sürücünün geri geri gitmeye gerek kalmadan rahatça hareket edebilmesi için aracı konumlandırmak için bir döner tabla kullanılabilir. 

Faydaları

Şehir plancıları, işletme sahipleri ve araç sürücüleri için bir otopark sistemi kullanmanın çeşitli avantajları vardır . Araç kullanıcıları için kolaylık, şehir merkezli şirketler için verimli alan kullanımı sunarlar. Otomatik otopark sistemleri zamandan, paradan ve yerden tasarruf sağlar ve genellikle sıkıcı olan park etme görevini basitleştirir. Otomatik araba asansörleri, araçları ihtiyaç duyulana kadar güvenli ve güvenli depolama alanlarına taşır.

Kullanıcı Odaklı OtoPark Tasarımlarımız

 • 1
  İki Katlı Puzzle Sistem
 • 2
  Üç Katlı Puzzle Sistem
 • 3
  4 Katlı Puzzle Sistem
 • 4
  3 Katlı Pit Sistem Otopark
 • 5
  2 Katlı Basit Park Ekipmanları
 • 6
  5 Katlı Otomatik Park Sistemi
 • 7
  Kule Tipi Park Sistemi
 • 8
  Güvenlik Ekipmanları
aren makine

Projelerimiz